KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13925342
*
nr 1392 5342
Tycho Ödberg
(1865-1943), Sverige
Oljemålning, Stadsmotiv, Eskisee. Signerad. Olja på duk, 60x98, yttermått inklusive ram: 78x116 cm
Tycho Ödberg, svensk bildkonstnär född 1865, död 1943.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 april 2021
kl 18:30:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/4 13:00:42
1
Vinnande bud
26/4 17:29:01
1
justering av budtak
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eskisee olja olja på duk oljemålning oljemålningar stad stadsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tycho ödberg
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:29
-
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:55
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:55
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:19
*
Tycho Ödberg
Tycho Ödberg, svensk bildkonstnär född 1865, död 1943.
nr 1392 5342
Tycho Ödberg
(1865-1943), Sverige
Oljemålning, Stadsmotiv, Eskisee. Signerad. Olja på duk, 60x98, yttermått inklusive ram: 78x116 cm
Tycho Ödberg, svensk bildkonstnär född 1865, död 1943.
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 april 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/4 13:00:42 | 1 | Vinnande bud |
26/4 17:29:01 | 1 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eskisee olja olja på duk oljemålning oljemålningar stad stadsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tycho ödberg
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:52 -
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:29 -
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:55 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:55 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:19